MOBILNÉ DOMY NS

Prenájom a predaj
holandských domov,
anglických domov,
a karavanov

Tel. +421 902 365 925

Poľsko, ul. Limanowska 26, 33-395 Chełmiec (neďaleko Nowy Sacz)

Domov » Blog

Kľúčové informácie o mobilných domoch

Mobilné domy sú v Poľsku stále nepopulárnym riešením, hoci v poslednom čase je o tento typ bývania väčší záujem. Pre mnohých ľudí je to úplná novinka. Preto sa objavuje čoraz viac otázok súvisiacich s týmto typom investícií. Nižšie sme uverejnili najčastejšie otázky zákazníkov. Dúfame, že pomôže rozptýliť pochybnosti a pochopiť, ako sa takáto budova stavia a prepravuje.

mobilne domy na trvale byvanie

Kde sa stavajú mobilné domy?

Stavba mobilného domu prebieha vo vlastnom závode spoločnosti a až hotové domy sa vcelku prepravujú na miesto určené zákazníkom. Týmto riešením sa vyhnete problémom spojeným s výstavbou vo vlastných priestoroch. Niektoré spoločnosti ponúkajú pomoc pri preprave mobilných domov. Takéto služby nájdete okrem iného v spoločnosti Mobilne Domki NS, ktorej ponuka je dostupná na: www.mobilnedomkins.pl/domki-holenderskie.php - profesionáli vám poradia s výberom vhodného domu a za úhradu ho doručia na uvedenú adresu.

Dá sa v mobilnom dome bývať celoročne?

Chaty vyrábajú rôzni výrobcovia a používajú rôzne technológie. Preto na trhu nájdete toľko možností. Uvedená ponuka zahŕňa celoročné domy. Všetky sú vybavené ochranou, ktorou je tepelná izolácia strechy, podlahy a stien z minerálnej vlny. Vo verzii Premium majú chaty aj elektrické kúrenie. Zákazník si môže vybrať aj iné typy vykurovania, napríklad infračervené panely, plynové vykurovanie, krb na pelety a podlahové vykurovanie. Použitá izolačná a vykurovacia technológia zaručuje, že domček poskytuje užívateľovi pohodlie po celý rok bez ohľadu na vonkajšie poveternostné podmienky. Okrem toho, vzhľadom na vysokú popularitu tohto typu investícií na Slovensku, spoločnosť Mobilné Domy NS adresuje svoju ponuku aj našim susedom. Sortiment zahŕňa širokú škálu celoročných mobilných domov, ktorých cena je dohodou.

mobilné domy cena

celoročný mobilný dom

Potrebujem na stavbu mobilného domu na pozemku stavebné povolenie?

Nie. Mobilné domy s rozlohou do 35 m2 si nevyžadujú stavebné povolenie. Stačí, ak svoj zámer postaviť mobilný dom na svojom pozemku oznámite príslušnému oddeleniu okresného úradu. V prípade chát väčších ako 35 m2 musíme počítať s tým, že bude potrebné povolenie. Dôležitou otázkou je teda miestny územný plán a podmienky rozvoja. Ukladajú určité podmienky, napr. sklon strechy alebo farbu domu. V takomto prípade sa oplatí oboznámiť sa s územným plánom, aby ste nemuseli vo fáze výroby robiť zmeny, ktoré môžu spôsobiť dodatočné náklady. Zákon o mobilných domoch nie je veľmi presne definovaný, preto odporúčame navštíviť okresný úrad (Starostwo Powiatowe), pod ktorý pozemok spadá, aby ste získali konkrétne informácie o tom, ako je zákon upravený v danom okresnom úrade.

Ako sa mobilný dom prepravuje?

Mobilné domy majú kolieska, ale tie sú užitočné najmä pri nakladaní a vykladaní. Používajú sa aj pri umiestnení budovy na jej konečné miesto. Žiaľ, mobilný dom nemôžete prepravovať na vlastných kolesách z dôvodu chýbajúcej homologizácie. Je potrebné mať auto s vhodnou plošinou, na ktorej sa dom umiestni a prepraví. Rozmery domu sú väčšie ako štandardné náklady, takže na jeho prepravu je potrebné špeciálne povolenie od Generálneho riaditeľstva štátnych ciest a diaľnic a pilot. Takéto transporty sa vždy uskutočňujú v noci.

Odporúčame vám, aby ste nás kontaktovali aj telefonicky na adrese: (+421) 902 365 925