MOBILNÉ DOMY NS

Prenájom a predaj
holandských domov,
anglických domov,
a karavanov

Tel. +421 902 365 925

Poľsko, ul. Limanowska 26, 33-395 Chełmiec (neďaleko Nowy Sacz)

Dá sa v mobilnom dome bývať celoročne » Blog

Celoročné mobilné domy - miesto na oddych v každom ročnom období

Mobilné holandské chaty sa stávajú čoraz obľúbenejšou alternatívou tradičných rekreačných domov. Je to zaujímavý spôsob, ako stráviť voľný čas v krásnom prostredí. V nasledujúcom článku sa dozviete o výhodách a nevýhodách holandských chát a o tom, koľko môže takéto potešenie stáť.

Mobilne domy

Čo sú mobilné domy?

Mobilné domy, známe aj ako holandské domčeky, boli v Poľsku donedávna neznáme. V poslednom čase sa to však mení a mnohí ľudia im dávajú prednosť pred tradičnými murovanými domčekmi. Charakteristickou črtou mobilných domov je, že majú kolesá, ktoré umožňujú ich premiestňovanie a voľnú prepravu. Je však dôležité nezamieňať si mobilné domy s karavanmi. Mobilné domy totiž nepodliehajú registrácii a nemožno ich prepravovať podľa podmienok prepravy karavanov.

Veľkou výhodou takýchto chatiek je, že nemajú priamy kontakt so zemou, takže nepotrebujete stavebné povolenie ani projekt stavby. Jediné, čo musíte urobiť, aby ste takúto chatku postavili, je podať žiadosť na okresnom úrade. Pozemok, na ktorom holandské chatky postavíme, nemusí byť v našom vlastníctve. Môže byť prenajatý, pretože chata nie je trvalo spojená s pozemkom.

Mobilne domy

Výstavba holandských domov

Mobilné domy sú postavené na oceľovej konštrukcii. Celá konštrukcia je založená na ráme a sú k nej pripojené aj kolesá na prepravu. Mobilné domy majú všetko vybavenie potrebné na celoročné fungovanie. Steny mobilného domu sú vyrobené rámovou technológiou. Steny sú izolované a zvyčajne pokryté plechom, drevom alebo obkladom. Každá chatka je vybavená elektrickou energiou a vodovodom. Interiéry sú zvyčajne dokončené drevom. Majú všetky bezpečnostné prvky, ktoré zabraňujú prenikaniu vlhkosti dovnútra. Samotný rám je chránený proti korózii, čo zaručuje jeho dlhú životnosť. Holandské chaty sa môžu využívať nielen ako rekreačné domy. Dajú sa prispôsobiť na celoročné bývanie. Vtedy má takýto dom hrubšiu izoláciu a zabudované vykurovacie telesá.

Koľko stojí holandská chata?

Cena mobilného domu sa odvíja najmä od jeho veľkosti. Najmenšie na trhu sú 9x25 m a najväčšie 4x12 m. Druhým faktorom, ktorý určuje ich cenu, je spôsob dokončenia. Najdrahšie chaty sú tie, ktoré sú dokončené drevenými doskami. Tie lacné mobilné domy sú dokončené obkladom. Cenu ovplyvňuje aj vybavenie pridané výrobcom. Jeho obsah závisí výlučne od potrieb a preferencií zákazníka. Mobilné domy sú výrazne lacnejšie ako murované domy. Sú ideálnym riešením pre tých, ktorí chcú tráviť svoj voľný čas na krásnom pozemku pri zachovaní rozumnej a atraktívnej ceny.

Mobilne domy

Obľúbenosť mobilných domov na Slovensku

Celoročné mobilné domy sú z roka na rok populárnejšie nielen v Poľsku. Záujem o mobilné domy rastie aj na Slovensku. Ponuku pre obyvateľov Slovenska nájdete na stránke mobilnedomkins.eu, kde sú uvedené nové a použité mobilné domy na predaj. Domčeky sa dovážajú najmä z Britských ostrovov.